ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ- ΕΚΔΡΟΜΕΣ

Οι εκπαιδευτικές επισκέψεις είναι αναγκαίο να εντάσσονται στο διδακτικό σχεδιασμό, αφού «η εμπειρία συνιστά τη βάση απόκτησης της γνώσης και το σχολείο ανοίγεται στη ζωή και στην κοινωνία».

Όμως, στο δικό μας σχολείο, λόγω του μικρού μαθητικού δυναμικού, το κόστος μιας εκπαιδευτικής επίσκεψης  είναι μεγάλο και κάποιες φορές καθίσταται «απαγορευτικό» για την πραγματοποίηση τους.

Ευχαριστούμε πολύ το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που συνδράμει οικονομικά για την πραγματοποίηση των εκπαιδευτικών επισκέψεων της σχολικής μας μονάδας .

Συγκεκριμένα:

• Κατέβαλε το ποσό 180 ευρώ για την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.
  • Κατέβαλε το ποσό 90 ευρώ για την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο της Βεργίνας.

Σας ευχαριστούμε πολύ, που στέκεστε δίπλα μας, αρωγοί στο έργο μας.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Διάφορα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.