Εκπαιδευτική Επίσκεψη σε λαχανόκηπο της Νέας Λυκογιάννης

Για μια ακόμη φορά, οι μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων του σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν, την Πέμπτη 4-5-17, το λαχανόκηπο του πάντα φιλόξενου κ. Ντίνου Κόζα στη Νέα Λυκογιάννη. Τα παιδιά ένιωσαν υπέροχα μέσα στον παραδεισένιο κήπο της αυλής στο σπίτι της οικογένειας και γεύτηκαν σπιτικές λιχουδιές για κέρασμα. Στη συνέχεια ξεναγήθηκαν στον περιποιημένο κήπο και στο θερμοκήπιο, ώστε να δουν από κοντά έναν πρότυπο σε οργάνωση μπαξέ με τα ζαρζαβατικά της εποχής να ωριμάζουν με τη φροντίδα όλων των μελών της οικογένειας.

Ευχαριστούμε θερμά την οικογένεια του κ. Ντίνου και της κ. Γεωργίας Κόζα, για τη θερμή υποδοχή και φιλοξενία των μαθητών μας, αλλά και των εκπαιδευτικών μας.

DSCF5807DSCF5811DSCF5810DSCF5813DSCF5814DSCF5820DSCF5819DSCF5817DSCF5815

Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικές επισκέψεις, Τα νέα μας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.