7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΔΗΜΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ

Τη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου, Παγκόσμια ημέρα του παιδιού, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δημαρχείου Βέροιας, πραγματοποιήθηκε το 7ο Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων του Δήμου Βέροιας Το σχολείο μας εκπροσώπησαν ένας μαθητής και μία μαθήτρια της ΣΤ΄Δημοτικού, παρουσιάζοντας στην εισήγησή τους την πρόταση του τμήματός τους για τη δημιουργία πάρκου στη Νέα Νικομήδεια.

Θερμά Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που εργάστηκαν με ενθουσιασμό για την εκπόνηση της ομαδικής τους εργασίας αλλά και στους δύο εκπροσώπους μας για την εξαιρετική παρουσία τους σε αυτήν τη «γιορτή» δημοκρατίας και συμμετοχικότητας όπου, για έβδομη συνεχόμενη χρονιά, δίνεται στα παιδιά η ευκαιρία να μιλήσουν με παρρησία για τα προβλήματα του τόπου τους και να καταθέσουν προτάσεις για την επίλυσή τους.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Διάφορα, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικά προγράμματα, Τα νέα μας, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.