Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή της Α΄ και Β΄ τάξης στη Ν. Λυκογιάννη

Την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014, τελευταία ημέρα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, οι μικροί μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων, παρουσίασαν με τη βοήθεια των δασκάλων τους κ. Μακρίδου Θεοδώρα και κ. Πέρογλου Δημήτρη, την όμορφη γιορτούλα τους, παρουσία των γονέων τους στο στολισμένο διάδρομο του Δημ. Σχολείου Ν. Λυκογιάννης. Με την παιδικότητά τους, αλλά και το ταλέντο τους μας ταξίδεψαν σε τόπους μαγικούς, αναπαραστώντας το θαύμα της γέννησης του Θεανθρώπου στη φτωχή φάτνη της Βηθλεέμ, αλλά και με τα κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια που μας είπαν. Οι επισκέπτες μας καταχειροκρότησαν στο τέλος της εκδήλωσης, αποζημιώνοντας τους μικρούς μαθητές μας ανεβάζοντας το ηθικό τους. Ευχαριστούμε τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας, αλλά και τους εκπαιδευτικούς για την προσπάθεια και το αποτέλεσμά της.

Ο δ/ντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, ευχόμαστε ολόψυχα και αυτά τα Χριστούγεννα, το μήνυμα της αγάπης του Χριστού μας, να αγγίξει και να ζεστάνει τις καρδιές όλων μας χωρίς να υπάρξει συνάνθρωπός μας που να πεινάει ή να κρυώνει. Το νέο έτος 2015 που ανατέλλει, να φέρει σε όλους μας Υγεία, Χαρά και Ελπίδα για εμάς και τα παιδιά μας…

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις, Τα νέα μας, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.